Co Vám můžeme nabídnout?  a není toho zrovna málo....  
   
 
 
Solitérní sochařské výrobky
 
Naše opuka je vyhledávána uměleckými řemeslníky na solitérní umělecké prvky na zahrady, vstupní atria, parkovou úpravu apod. Díky své struktuře jde velice snadno upravit do impozantních uměleckých děl. Pro svojí nízkou váhu lze tyto solitérní výrobky snadno přepravovat na jejich místo určení.
 
     
     
 
 
Sochařské výrobky
 
Naše opuka díky své měkkosti, tvárnosti a váze s nádhernou sametovou, šedobílou až nazlátlou barvou je vyhledávána na celé Evropské úrovni zejména pro další umělecké zpracování. Jde velice snadno upravit odbornými řemeslníky a uměleckými kamenosochaři. Naše firma Vám může nabídnout širokou škálu takto umělecky zpracovaného kamene pro dekorativní využití jak v interiéru tak v exteriéru.
 
     
     
 
 
Stavební kámen
 
V Čechách se stavělo z opuky už od raného středověku, jak o tom svědčí celá řada zachovalých románských budov. Rovněž i nejstarší sochařské památky na našem území byly vytvořeny právě z tohoto materiálu. Naše firma Vám nabízí opukové stavební kamenivo v různých velikostech dle přání zákazníka buď tříděné na paletách nebo volně ložené.
 
     
     
 
 
Obkladový a zdící materiál
 
Džbánská opuka skýtá mnoho různých variací pro zpracování na obkladové a zdící prvky. Náš provoz přímo v našem lomu Vám nabízí jako prvotní a přímý dodavatel širokou škálu výrobků tohoto druhu. Jelikož kámen připravujeme sami jsme schopni Vám vyjít vstříc a zpracovat kámen dle Vašich požadavků a přání.
 
     
     
 
 
Úmělecké zpracování opuky
 
Jak již bylo řečeno díky speciálním a charakteristickým vlastnostem naší opuky je často vyhledávána na umělecké zpracování. Jsme schopni Vám nabídnou i galerijní umělecká díla od předních Českých sochařů včetně signatury. Tyto díla najdou své uplatnění ve vysoce reprezentativních instalací jak interiéru tak v exteriéru.
 
     
     
 
 
Zahradní doplňky
 
Vyrábíme i různé dekorativní prvky do exteriéru které dodají Vaší zahradě nádech jedinečnosti. Žlaby, korýtka, sedáky apod. Tyto dekorační prvky jsou ve velké oblibě zejména u chatařů a chalupářů kteří utvářejí své zahrady ve stylu prostých venkovských gruntů. Velkou výhodou oproti starým originálům je nižší pořizovací cena. Po několika letech na venkovním stanovišti jsou i tak k nerozeznání od staletých drahých originálů. Veškeré výrobky si můžete osobně prohlédnout v areálu našeho lomu v Třeboci u Rakovníka.
 
     
     
 
 
Dekorační stavební prvky
 
Dekorační stavební prvky se používají jako různé bordury, klíny apod. pro dokreslení stavebních spojů a přechodů. Některé je možno vidět přímo u nás v areálu lomu. Jsme ale schopni vyrobit a dodat i jakékoliv jiné dle Vaší představy a vyrobit je třeba z Vámi dodaných fotografií či nákresů.
 
     
     
 
 

web design VM-REKLAMA 2014